Pielgrzymka do Rzymu.

0
30

W minionym tygodniu tj w dniach 10 – 16 maja wraz z moimi parafianami wybrałem się na pielgrzymkę do grobów apostołów Piotra i Pawła oraz do grobu bł. Jana Pawła II.  Poniżej zamieszczam program pielgrzymki, który w całości został zrealizowany.

1 dzień: godz. 4.00 zbiórka uczestników przy Parafii, pakowanie bagaży do autobusu i wyjazd do Wiednia na Kahlenberg i Msza Święta nawiedzenie kościoła, gdzie Król Jan III Sobieski uczestniczył we Mszy świętej jako ministrant przed wielką bitwą z Turkami w roku 1683; przejazd na zwiedzanie miasta m.in. Katedry św. Szczepana i spacer przez Hofburg; wyjazd i przejazd nocny do Loreto z wymiana kierowców na trasie

 

 

2 dzień przyjazd do Loreto zwiedzanie słynnej Bazyliki i Domku Świętej Rodziny oraz nawiedzenie Cmentarza Żołnierzy Polskich, czas na modlitwę; przejazd do Sanktuarium w Osimo; przejazd do Lanciano zwiedzimy Katedrę (miejsce cudu eucharystycznego); wyjazd’ do San Giovanni Rotondo zakwaterowanie i obiadokolacja.

 

 

3 dzień; godz. 6.30 pakowanie bagaży do autobusu, śniadanie; zwiedzanie miejsc związanych z pobytem i działalnością Świętego ojca Pio i nawiedzenie relikwii; przejazd na Monte Sant  Angelo nawiedzenie groty gdzie ukazał się Święty Michał Archanioł; wyjazd na Monte Cassino nawiedzenie Cmentarza Żołnierzy Polskich’ czas na modlitwę oraz zwiedzanie Klasztoru oo. Benedyktynów; wyjazd do hotelu ok. Rzymu (Anizo) zakwaterowanie i obiadokolacja.

 

 

4 dzień: godz. 6.30 śniadanie; wyjazd do Watykanu uczestnictwo pielgrzymów we Mszy. Zwiedzanie bazyliki św. Jana na Lateranie i Santa Maria Maggiore; oraz Rzym, Koloseum (zwiedzanie z zewnątrz), spacer do fontanny Di Trevi; czas wolny na zakup pamiątek i dewocjonaliów; powrót do hotelu obiadokolacja i nocleg.

 

5 dzień: godz. 6.30 pakowanie bagaży do autobusu, Śniadanie; przejazd do Rzymu zwiedzanie bazyliki świętego Piotra z nawiedzeniem grobu Ojca Świętego Jana Pawła II, św. Pawła za murami wyjazd do Cascii nawiedzenie sanktuarium i relikwii Św. Rity; przejazd do hotelu ok. Asyżu zakwaterowanie i obiadokolacja.

 

6 dzień: godz.6.30 pakowanie bagaży do autobusu, śniadanie ;przejazd na zwiedzanie Asyżu m. in. Bazyliki Św. Franciszka, Św. Klary i Matki Bożej Anielskiej , wyjazd do Padwy, gdzie zwiedzimy romańsko gotycką Bazylikę Św. Antoniego z Jego grobem; przejazd do Wenecji i płynięcie  statkiem na zwiedzanie nocne: Bazyliki św. Marka (z zewnątrz), spacer na most Rialto i Westchnien; wyjazd do Mariazell przejazd nocny z wymianą kierowców na trasie.

7 dzień: Przyjazd do Mariazell i nawiedzenie Matki Bożej w Bazylice (Austria); wyjazd do Polski i zakończenie pielgrzymki ok. godz. 23.00.

To był wspaniały czas w czasie, którego spełniłem swoje największe marzenie odwiedziłem swojego wielkiego patrona i Orędownika w niebie – św. Józefa z Kupertynu.

Za dar pielgrzymowania Bogu niech będą dzięki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here