Prymicje w mojej parafii…

0
159

W niedzielę 6 czerwca br. o godzinie 12:00 mój parafianin celebrował w naszej parafii Mszę świętą prymicyjną. Uroczystości Prymicyjne rozpoczęły się w domu Prymicjanta, a następnie w uroczystej procesji Ks. Prymicjant przeszedł do świątyni.Na uroczystą celebrę przybyło wielu parafian, a także wielu gości kapłanów i kleryków. Kazanie wygłosił ksiądz pracujący w naszej parafii przed laty.  Po Mszy świętej Ksiądz Prymicjant udzielił wszystkim zebranym uroczystego błogosławieństwa oraz obdarował pamiątkowymi obrazkami.

Do tych uroczystych chwil cała parafiia przygotowywała się poprzez wykonywanie wielu prac. Panie z żywego różańca przygotowały wieniec w którym prowadzono Prymicjanta, został przyozdobiony Kościół, wykonany napis powitalny dla Księdza Prymicjanta.
Myślę, że ten dzień na długi czas zapadnie w sercu i umyśle młodego księdza, mojego współbrata.


obrazki prymicyjne Księdza Prymicjanta

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here