odszedł Pasterz …

0
11

W nocy z niedzieli na poniedziałek 18 / 19 kwietnia br. w drodze z warszawy do łodzi zginął w wypadku samochodowym Ksiądz Biskup Mieczysław Cieślar. Ewangelicko – Augsburski zwierzchnik diecezji Warszawsko – Łódzkiej. Ksiądz Biskup był nie tylko Pasterzem Kościoła Luterańskiego ale wspaniałym biblistą, to dzięki Niemu w ekumenicznym przekładzie Nowego Testamentu mamy przetłumaczony jeden List św. Pawła. Był przyjacielem dla wielu parafian parafii łódzkiej ale i wspaniałym gospodarzem
Kościoła św. Mateusza w łodzi.
Od najmłodszych lat kiedy z moim Tatą udawałem się w tygodniu o Jedność Chrześcjian do różnych kościołów w tym także do Kościoła Ewangelicko – Augsburskiego w łodzi. Tam zawsze od kąd tylko pamiętam zawsze był obecny Ksiądz Biskup. Zawsze z wielką serdecznością witał wszystkich, także nas katolików. Gdy potem w młodości przybywałem na nabożeństwa luterańskie zawsze był przygotowany do kazań. Słowa padające z ambony były przemyślane i podparte Słowem Bożym.
Zawsze uśmiechnięty i życzliwy wobec każdego także dla katolika.
Ostatni raz widziałem Księdza Biskupa w Wielki Piątek tego roku kiedy to o godz. 10:00 celebrował Nabożeństwo Główne z Komunią i Spowiedzią Świętą. Po nabożeństwie, jak jest to w zwyczaju żegnał każdego kto wychodził ze świątyni. Życzyłem Mu wesołych świąt.
Wówczas to po raz ostatni widziałem Księdza Biskupa.
W dniu wczorajszym udałem się na nabożeństwo do świątyni luterańskiej, by połączyć się w bólu i modlitwie po odejściu Księdza Biskupa. W nabożeństwie uczestniczyło wielu duchownych, a wśród nich ks. bp. Jerzy Samiec zwierzchnik Kościoła Ewangelicko – Augsburskiego w łodzi. Uroczystości pogrzebowe przewidziano na piętek 23 kwietnia br. o godz 12;00 w parafii Luterańskiej w łodzi.
W księdza Apokalipsy zapisane są słowa: Sprawiedliwy z wiary żyć będzie choćby i umarł. Niech ś.p. Biskup Mieczysław po wiernej służbie Jezusowi w Jego Kościele otrzyma nagrodę w wieczności.
Dobry Jezu a nasz Panie daj Mu wieczne spoczywanie.

ksiądz biskup Mieczysław Cieślar

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here