Niedziela Miłosierdzia Bożego…

0
44

11 kwietnia br. w drugą niedzielę po Wielkanocy nazwaną: Niedzielą Bożego Miłosierdzia o godz. 15:00 miała miejsce Godzina Miłosierdzia Bożego. Podczas nabożeństwa, w którym wzięło udział wielu parafian modliliśmy się w swoich intencjach ale przede wszystkim w intencji ofiar katastrofy w Smoleńsku.

Została odśpiewana Koronka do Bożego Miłosierdzia, wsłuchaliśmy się w rozważania zaczerpnięte z Dzienniczka Siostry Faustyny, a także odmówiliśmy modlitwy za zmarłych polecając ich dusze Bożemu Miłosierdziu.

 

” Córko moja, mów światu całemu o niepojętym miłosierdziu moim. Pragnę, aby święto Miłosierdzia było ucieczką i schronieniem dla wszystkich dusz, a szczególnie dla biednych grzeszników. W dniu tym otwarte są wnętrzności miłosierdzia mego, wylewam całe morze łask na dusze, które się zbliżą do źródła miłosierdzia mojego; która dusza przystąpi do spowiedzi i Komunii św., dostąpi zupełnego odpuszczenia win i kar; w dniu tym otwarte są wszystkie upusty Boże, przez które płyną łaski; niech się nie lęka zbliżyć do mnie żadna dusza, chociażby grzechy jej były jako szkarłat. Miłosierdzie moje jest tak wielkie, że przez całą wieczność nie zgłębi go żaden umysł, ani Iudzki, ani anielski. Wszystko, co istnieje, wyszło z wnętrzności miłosierdzia mego. Każda dusza w stosunku do mnie rozważać będzie przez wieczność całą miłość i miłosierdzie moje. Święto Miłosierdzia wyszło z wnętrzności moich, pragnę, aby uroczyście obchodzone było w pierwszą niedzielę po Wielkanocy. Nie zazna ludzkość spokoju, dopokąd nie zwróci się do źródła miłosierdzia mojego. ” (Dz. 699)

Fragment z Dzienniczka sw. Faustyny

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here