Triduum Paschalne…

0
27

Celebracją Mszy Krzyżma rozpocząłem świętowanie Triduum Sacrum. Wielkie przeżycia w kościele katedralnym gdy wszyscy kapłani zebrani ze swoim biskupem odnawiają przyżeczenia kapłańskie zrobiło na mnie ogromne wrażenie.
W parafii gdzie pracuję dzięki uprzejmości mojego Księdza Proboszcza celebrowałem Mszę Świętą Wieczerzy Pańskiej. Następnie przeniosłem Najświętszy Sakrament do kaplicy przechowania zwanej w polsce ciemnicą. Po uroczystej liturgii Mszy św. zaprosiłem Księdza Proboszcza oraz naszych drogich kleryków na kolację . (dzień kapłański w roku kapłańskim – trzeba świętować!)
W Wielki Piątek w godzinach rannych o 8:00 celebrowaliśmy Godzinę Czytań oraz Jutrznię. Natomiast o 16:00 odmówiliśmy Koronkę do Bożego Miłosierdzia oraz Drogę Krzyżową. Było to przygotowanie do Liturgii na cześć Męki Pańskiej, którą także mogłem celebrować o godz. 17:00. Na Liturgii było wielu wiernych, dlatego liturgia trwała 2h. Po zakończeniu liturgii przeniosłem Najświętszy Sakrament do Kaplicy Grobu Pańskiego.

Kaplica Grobu Pańskiego w mojej świątyni parafialnej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here