dyskoteka…

0
24

Ostatnio w prasie codziennej pojawił się artykół zatytuowany: „Łódzka dyskoteka bez alkoholu, ale z biskupem i gwiazdą boksu”. Poniżej zamieszczam treśc tego artykułu:

Spacerujący po ulicach Łodzi będą przecierać oczy ze zdumienia. W poniedziałek na chodnikach pojawi się kilkanaście tysięcy namalowanych serc na celowniku. Powód? Księża rozpoczynają wielką kampanię ewangelizacyjną, która ma przyciągnąć młodzież do Kościoła.

– To symbol upadłych serc poranionych przez grzech, które na celownik wziął Bóg, aby zaatakować miłością – mówi ks. Michał Misiak, jeden z pomysłodawców akcji.

Znaki mają być zaproszeniem do dyskoteki ewangelizacyjnej, która odbędzie się 21 listopada w łódzkiej dyskotece Heaven. Podczas imprezy będzie obowiązywał zakaz spożywania alkoholu. Z młodzieżą będzie bawić się około 30 księży z Łodzi. W jednej z sal będą wydzielone pomieszczenia na… spowiedź. Niecodzienny przerywnik to pokaz mody. Dziewczęta będą mogły zakupić m.in. koszulkę z napisem „I love sex after marriage” (ang. Uwielbiam seks po ślubie). Podczas dyskoteki świadectwo wiary złożyć ma także znana gwiazda…

– Będzie to popularna osoba, trwają jeszcze rozmowy – mówi ks. Michał Misiak. Nam udało się ustalić, że ma to być mistrz świata w boksie Tomasz Adamek. Wybór znanego boksera może dziwić, ale tylko pozornie. W przeszłości Adamek był ministrantem w kościele w swoich rodzinnych Gilowicach koło Żywca. Dziś na każdym kroku podkreśla swą wiarę i to, jak wiele Bogu zawdzięcza.

– Czy Tomasz się pojawi? Zależy jeszcze, jak będzie miał zaplanowany kalendarz pobytu. Dopiero wczoraj przyleciałem ze Stanów Zjednoczonych – mówi nam Andrzej Dmitruk, trener i menedżer boksera.

Całej akcji przyklasnęła Kuria Archidiecezji Łódzkiej. Pomysł dyskoteki entuzjastycznie poparł arcybiskup Władysław Ziółek, który chwali organizatorów za pomysłowość.

– Mamy XXI wiek i trzeba szukać nowych sposobów docierania z ewangelią – mówi ks. Jarosław Kłys z łódzkiej kurii.

Prawdopodobnie na rozpoczęciu dyskoteki pojawi się biskup pomocniczy archidiecezji łódzkiej Ireneusz Pękalski, jak mówi ks. Jarosław Kłys, bardzo otwarty wobec młodzieży.

Może by warto się wybrać na taką dyskotekę …?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here