pielgrzymka…

0
24

W minioną sobotę została zorganizowana pielgrzymka ulicami naszego miasta do najstarszego sanktuarium naszej diecezji. Kustoszami tego sanktuarium są ojcowie Franciszkanie. Klasztor położony jest niedaleko miasta, a w nim znajdują się relikwie pierwszego błogosławionego naszej diecezji ojca Rafała Chylińskiego. Ten ubogi franciszkanin zasłynął w naszym mieście ze swojego dobroczynnego nastawienia do ludzi ubogich, cierpiących i chorych. W bocznym ołtarzu znajduje się trumna z Jego doczesnymi szczątkami.
Intencją pielgrzymowania były trudne sprawy naszego miasta i naszej diecezji. W sposób szczególny modliliśmy się w intencji rodzin, ludzi uzależnionych od alkoholu i narkotyków oraz innych ważnych spraw naszego miasta. W pielgrzymce obok naszego Pasterza Księdza Arcybiskupa Metropolity pielgrzymowali radni naszego miasta, młodzi, rodziny oraz klerycy IV roku WSD.
Po dojściu do sanktuarium miała miejsce Msza święta przy ołtarzu polowym ustawionym obok Kościoła, a po Eucharystii Ksiądz Arcybiskup zawierzył Nasze miasto i jego trudne sprawy Jezusowi za wstawiennictwem błogosławionego Ojca Rafała Chylińskiego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here