FORMULARZ MSZALNY

0
50

19  września

ŚW. JÓZEFA Z KUPERTYNU

PREZBITERA I ZAKONNIKA

ŚWIĘTO

 

ANTYFONA NA WEJŚCIE                                                                                   Syr.1.14-15

Miłość Boga jest mądrością chwalebną, a ci, przed którymi mądrość się odsłania, miłują ją, gdy ujrzą i poznają wielkie jej dzieła.

 

KOLEKTA

Boże, Ty prawdziwym wyrokiem Twojej mądrości postanowiłeś wszystkich przyciągnąć do Twego Syna podwyższonego na krzyżu; spraw łaskawie, abyśmy dzięki zasługom i przykładowi świętego Józefa zostali wyzwoleni z ziemskich pożądliwości i mogli się upodobnić doskonale do Twego Syna. Który z Tobą żyje i króluje w jedności Ducha świętego Bóg przez wszystkie wieki wieków. Amen.

 

MODLITWA NAD DARAMI

Prosimy Cię, Panie, przyjmij dary naszego uwielbienia, które składamy na Twoim ołtarzu ku czci świętego Józefa, kapłana, i spraw, abyśmy uwolnieni od ziemskich przeszkód wzbogacili się prawdziwie posiadając tylko Ciebie. Przez Chrystusa Pana naszego. Amen.

 

ANTYFONA NA KOMUNIE ŚWIĘTĄ                             Ps. 68. 30-31,33

Pomoc Twoja, Boże, mnie strzeże. Pieśnią chcę chwalić imię Boga. Patrzcie i bądźcie radośni, ubodzy, niech ożyje wasze serce, którzy szukacie Boga.

 

MODLITWA PO KOMUNII ŚWIĘTEJ

Posileni na uczcie anielskiej chlebem, który dawał świętemu Józefowi nieprzezwyciężoną siłę we wszystkich trudach życia, prosimy Cię, Panie: spraw, abyśmy dzięki tej samej mocy stale postępowali w cnotach i mogli dojść do Ciebie. Przez Chrystusa Pana naszego. Amen.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here