Zbliżająca się – kolejna już  – Noc Świętych to czas intensywnych przygotowań dla chóru i orkiestry, aktorów teatru pantomimy i konferansjerów, ustawiających światła, nagłośnienie i kamery ale również dla nas – dla mediów, który nie tylko będą relacjonować to wydarzenie, ale – jak w latach ubiegłych – powstanie program katolicki.

Dzień przed wydarzeniem wraz z moim operatorem poszliśmy do katedry, aby nagrać wypowiedzi uczestników tego wydarzenia, którzy w tzw. międzyczasie – w czasie trwających prób – opowiedzieli o tym, czym jest dla nich Noc Świętych, dlaczego w niej uczestniczą oraz jak dziś dążyć do świętości w codzienności. Moi rozmówcy wskazali swoich ulubionych świętych oraz wytłumaczyli czemu akurat ci są tymi szczególnymi ich patronami.

Powiem, że wielką radością dla mnie jako dziennikarza jest fakt, że poproszeni przeze mnie o rozmowę nie odmówili mi i chętnie odpowiadali na zadane pytania. Odpowiedzi były konkretne, głębokie i szczere co wskazuje na otwartość moich rozmówców i chęć podzielenia się swoimi doświadczeniami spotkania ze świętymi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here