Każdy dzień jest dobry na nagranie, które ma pomóc innym otworzyć się na Pana Boga i na Kościół. W dzień urodzin mojego biskupa zostałem poproszony, by wraz z moim operatorem przyjść, by zarejestrować nagranie, którego celem jest zaproszenie ludzi do udziału w trwającym Synodzie.

Trwający czas pandemii stawia raz po raz nowe wyzwania, nie pozwala na normalne funkcjonowanie, a ci którzy są chorzy, są w kwarantannie, czy izolacji nie mają kontaktu ze światem po za łącznością internetową.

Wychodząc naprzeciw tym, którzy by chcieli a nie mogą, powstała inicjatywa wirtualnych spotkań, w których po wcześniejszym zgłoszeniu, będzie mógł wziąć udział każdy, kto chce i komu na sercu leży dobro Kościoła, do którego należy przez Chrzest. O tej inicjatywie i zbliżającym się – już wielkimi krokami – Wielkim Poście opowiada nagranie z księdzem arcybiskupem.

Media dają dziś wiele możliwości. Mogą pomóc w zbliżeniu do Pana Boga, ale mogą też skutecznie przeszkodzić, zasiewając wątpliwości, zamęt w serc i umyśle. Niech dobro idzie w świat i rozprzestrzenia się, a Ewangelia głoszona przez media dociera do wszystkich, także do tych, którzy są gdzieś na obrzeżach Kościoła. Może właśnie przez Internet dotrze do wielu Dobra Nowina!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here