Już tradycyjnie – na kilka dni przed święceniami diakonatu – wraz z moim operatorem pojechaliśmy do kleryków, którzy w niewielkim domu rekolekcyjnym położonym ok. 40 km. od mojego miasta, spędzali czas rekolekcji przygotowujący ich do uroczystości święceń.

Uczestniczyliśmy w Mszy św., którą dla przyszłych diakonów sprawował biskup mojej diecezji, a po jej zakończeniu z każdym z przyszłych diakonów przeprowadziliśmy krótki wywiad na temat ich przyszłej posługi. Przy okazji wykonałem także portretowe zdjęcia, które potem wraz z opisem i filmem znalazły się na stronie mojej diecezji i w mediach społecznościowych.

Ważne, aby wierni wiedzieli, kto w przyszłości będzie im posługiwał i jak charyzmat posługiwania z sobą dany diakon, a potem kapłan przyniesie.

Nagrania przed święceniami praktykujemy od 4 może 5 lat, ale z czasem będzie to doskonały materiał, aby ci, którzy dziś są diakonami za kilka lat mogli usłyszeć siebie samych i to, co mówili tuż przed lub po święceniach diakonatu czy kapłaństwa.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here