Santiago de Compostella

0
36

Santiago de Compostella – to wyjątkowe miasto na mapie Hiszpanii ale i na katolickiej mapie świata. Wyjątkowość tego miasta polega – to sanktuarium pokutne poświęcone św. Jakubowi – bratu Pańskiemu. Sanktuarium – to miejsce do którego od czasów średniowiecza przybywają pielgrzymi aby oddać cześć Bogu przez wstawiennictwo apostoła Jakuba.

To w Santiago miałem kolejny nocleg podczas tegorocznego pielgrzymowania, stąd po kolacji – nie tracąc czasu wybrałem się by zobaczyć sanktuarium Jakubowe. Niestety z uwagi na późną godzinę – świątynia była zamknięta. Następnego dnia z samego rana wraz z pielgrzymami wybraliśmy się, by spotkać się ze świętym Jakubem.

To dla mnie łaska, że zaraz po otworzeniu katedry w niedzielny poranek o godz. 9:00 jako jedni z pierwszych weszliśmy do świątyni. Mogliśmy podejść do figury św. Jakuba pomodlić się i objąć go za szyje. Następie weszliśmy do krypty, gdzie znajduje się relikwiarz św. Jakuba  jego dwu towarzyszy, a następnie przeszliśmy się spacerem po Santiago.

W Santiago miałem łaskę celebrować Mszę świętą w najstarszym kościele tego miasta, gdzie dawniej posługiwali benedyktyni, a dziś  mieszkają siostry benedyktynki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here