Rekolekcje Wielkopostne vol. 1 – 1

0
51

Pierwszy dzień pierwszej serii rekolekcji wielkopostnych, które głoszę w tym roku, są skierowane do dzieci klasy 0-3, 4-6, gimnazjum oraz do dorosłych. W sumie każdego dnia wygłoszę 6 nauk rekolekcyjnych.

W pierwszym dniu dorośli w kazaniu rekolekcyjnym prowadzeni są pod Krzyż Chrystusa, by tam przyjrzeć się Ukrzyżowanemu, ale także zastanowić się nad swoim krzyżem, codzienności, który dotyka nas… krzyżem, pod którym upadamy, każdego dnia.

Najmłodsi – zastanawiali się nad tym czy Pan Bóg mówi dziś do nas, a jeśli mówi, to w jaki sposób? Czy aby potrafię słuchać Pana Jezusa? Jak Go usłyszeć w szumie świata – codzienności?

Starszaki – przygotowywali się do wyruszenia w drogę za Panem Jezusem, w drogę do nieba. Przyglądaliśmy się przeszkodom, które nie pozwalają nam wyruszyć w drogę – grzechy główne.

Gimnazjaliści – zastanawiali się na tym czym jest Kościół? Jakie jest ich miejsce w Kościele? Kościół jako sałatka – kolorowa, bo każdy składnik jest inny, ale po złożeniu ich w całość, tworzą doskonałą potrawę.

To spotkanie z dzieciakami w szkole, napiszę, że było dla mnie mega stresujące bardzo się go obawiałem, ale powiem szczerze, że jak zwykle Pan Bóg wszystkim tym się zajął. On załatwił, jak zwykle wszystko! Jezu Ty się tym zajmij- modliłem się i… jak zwykle Pan Jezus pomógł.

Dzięki Proboszczowi parafii, w której głoszę rekolekcje, a który był wraz ze mną w szkole, mam poniższą fotograficzną relację. To dzięki Jego zaangażowaniu mam miłą pamiątką mojego głoszenia. 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here