Warsztaty dla ojców

0
5

Pisałem w ostatnim newsie, że mam kolejne dziecko (hospicyjne), tak wiec jestem tatą, trochę innym, niż tata biologiczny.

Dziś, wraz z kamerzystą z mojego biura brałem udział w warsztatach zorganizowanych przez tatao.net dla ojców z mojego miasta. Na spotkanie przyjechało ponad 60 ojców w różnym wieku, którzy przez rozmowy, prelekcję, pracę w grupach, filmy i muzykę, poznawali i odkrywali siebie i swoje wnętrze oraz relacje pomiędzy nimi i swoimi dziećmi.

Nagraliśmy tzw. setki (krótkie wypowiedzi do kamery) z organizatorami, uczestnikami, a także z prowadzącymi, zrobiłem zdjęcia, a po powrocie do domu przygotowałem materiał na stronę diecezjalną, do KAI-u, oraz do serwisu informacyjnego TVP – regionalnej.

Każdy ksiądz, choć nie ma swoich biologicznych dzieci, musi być, a przynajmniej starać się być dobrym ojcem. A czym jest prawdziwe ojcostwo? Odpowiedzi udzielił mi jeden z uczestników, tata 2 dzieci: „Ojcostwo jest największym darem jaki otrzymałem od Boga, ale jest także tajemnicą, którą cały czas odkrywam.” – te słowa pokazują mi, co oznacza być ojcem – dobrym księdzem!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here