Dla Chrystusa obecnego w Najświętszym Sakramencie

0
6

Jak co roku w połowie czerwca w mojej diecezji odbywa się święto poświęcone Najświętszemu Sakramentowi Ołtarza. W tym roku, te uroczystości miały wyjątkowy charakter, gdyż połączone zostały w rocznicą Chrztu Polski.

Podczas uroczystości wykonywałem dokumentację fotograficzną. Niedzielne święto rozpoczęło się uroczystą procesją ulicami miasta. Idąc nie omieszkałem sfotografować różnych pięknych i trochę śmiesznych sytuacji.

Następnie miała miejsce Msza św. wraz z udzieleniem sakramentu chrztu małemu dziecku. Liturgii przewodniczył kardynał Czech, którego obecność miała nawiązywać do chrztu, który Polska przyjęła z rąk czeskich duchownych.

Wieczorem odbyło się dziękczynienie za dar Eucharystii, w którym obok młodych, dla których zorganizowano koncert chrześcijański i modlitwę uwielbienia, obecny był także mój Biskup. Po raz kolejny zaimponował mi, gdy zobaczyłem go klęczącego na ziemi bez klęczników itp. Tak jak wszyscy w postawie uniżenia wobec Najświętszego Sakramentu.

Tak upłynęła niedziela – cały dzień w „pracy-posłudze”na rzecz diecezji od 9:00 – 22:30 ale… opłacało się, gdyż po wykonaniu swojej „pracy” jest satysfakcja i radość.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here