Odwiedziny w DKE

0
53

Kiedy w minionym tygodniu odwiedziłem mojego pierwszego Proboszcza, w Domu Księży Emerytów, zastałem go w Jego „królestwie” tj. przy pracy kiedy stał przy stole znajdującym się w niewielkim pomieszczeniu w piwnicy i wycinał tzw. swoje wycinanki ze styropianu.

Teraz jest czas przygotowań do zbliżającego się Bożego Ciała, a w związku z tym z przygotowaniem dekoracji ołtarzy. Jako, że styropianowe wycinanki są pasją mojego Proboszcza, mimo, że jest już na emeryturze, wciąż zajmuje się swoją pasją przygotowując dekorację dla różnych parafii.

Znalazł jednak chwilę czasu na wspólną chwilę na balkonie swojego niewielkiego trzy pokojowego mieszkanka oraz na kawę i miłą – jak zwykle- rozmowę o tym co było i o tym co jest.

Jak dobrze, że mam takiego Księdza, do którego zawsze można przyjechać porozmawiać, podzielić się kapłańskim życiem. Księdza, który wprowadzał mnie w Zycie kapłańskie, uczył i uczy mnie chodzić po kapłańskich drogach. Życzę każdemu by miał takiego proboszcza na swojej pierwszej parafii jak ja miałem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here