13 dzień miesiąca sierpnia

0
14

Już po raz 12 wraz z moimi parafianami spotkałem się na wspólnej Mszy świętej w trzynasty dzień miesiąca – pamiątkę objawień Matki Bożej w Fatimie. Tradycją stało się już też to, że po celebracji liturgicznej uczestniczymy w nabożeństwie fatimskim na który składa się modlitwa różańcowa i procesja z figurą Matki Bożej. Na tę wspólną modlitwę jak co miesiąc przybyło wielu parafian (jak na frekwencję w tygodniu).

 

To nabożeństwo Fatimskie było dla mnie wyjątkowe, gdyż ostatnie w tej wspólnocie parafialnej. Bardzo się cieszę i jestem Panu Bogu wdzięczny za to, że to nabożeństwo Maryjne wpisało się w comiesięczny program parafialnych praktyk religijnych. Chyba mogę śmiało powiedzieć, że jest to konkretny owoc Roku Wiary jaki przeżywamy obecnie w Kościele Katolickim. Dokładnie 13 września 2012 nabożeństwo odprawiłem po raz pierwszy i tak co miesiąc aż do 13 sierpnia br.

Niech to spotkanie z Maryją i Jej Synem na Mszy świętej i modlitwie różańcowej wyda duchowe owoce w sercach i codziennym życiu moich parafian. Niech wszystkim Matka Boża wyprasza łaski u swego Syna.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here