Polacy kochają Papieża

0
156

Od trzech i pół roku odwiedzam moich chorych w pierwsze piątki miesiąca. W jednym z domów położonym w części wiejskiej mojej parafii w jednej z kuchni znajduje się mały obrazek z wizerunkiem Ojca świętego Benedykta XVI. Zawsze ilekroć odwiedzałem ten dom i jego mieszkańców patrzyłem z jaką miłością mieszkańcy odnoszą się do Namiestnika Chrystusowego na ziemi jakim jest Papież.

Jeśli ktoś zapyta czy Polacy kochają Papieża to przykładem jest właśnie ten dom. Gdzieś w małej wiosce w środkowej części Polski w małym domu znajduje się na ścianie zawieszony portret Benedykta XVI – naszego Papieża.

Polacy kochają Biskupa Rzymu. Kochają, modlą się za Niego i w Jego intencjach i oddają Mu należyty szacunek jako Temu, który został wybrany z mandatu Bożego.

Zawsze znajdą się i tacy, którzy będą chcieli zaprzeczyć temu, będą chcieli wmówić, że Kościół Katolicki to zaścianek, złodzieje, oszuści, pasibrzuchy w sutannach. Tacy są i zawsze będą ale dla bardzo wielu Kościół Katolicki i Jego Zwierzchnika Papież to wybrany przez Boga i ludzi Pasterz ludu Bożego.

 

Teraz po abdykacji papieskiej odwiedzając chorych nie mogłem oprzeć się pokusie by na zawsze zachować w pamięci i sercu ten widok portretu Benedykta na ścianie w domu na Polskiej Wsi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here