Wierność…

0
14

Czy w dzisiejszym świecie jest łatwo być wiernym? Gdy słuchamy wiadomości dochodzących do nas na różny sposób możemy usłyszeć, że ten, a tamta właśnie odeszła, odszedł do innej innego. Co znaczy być wiernym dziś? Definicję podaje słownik mówiąc:

 

Wierność, zachowanie zgodności między słowami a czynami,

 postępowanie zgodne z wyznawanymi zasadami.

  

Zachowanie zgodności słów i czynów. To niestety nie jest takie łatwe. Nie jest łatwe w małżeństwie ale także nie jest łatwe w stanie kapłańskim. Wśród wielu pokus jakie niesie dzisiejszy świat. Wśród wielu możliwości jakie daje świat dzisiejszy trzeba mieć wiele odwagi, zaparcia by wytrwać w wierności Temu, któremu się wierność ślubowało, przyżekało. Powiedział bym że nawet swoistym męczeństwem dzisiejszych czasów jest bycie wiernym. Stałym w miłości, potrafiącym się oprzeć pokusom niosącym przez świat. Do napisania tych kilku słów na temat wierności skłoniły mnie pewne wydarzenia ale także słowa pewnej piosenki, której refren zdumiewa.

 

Cyt: Mnie nie oszukasz,
przecież to nie pierwszy raz.
Nie próbuj mnie szukać,
Lepiej żebyś został sam
Kiedyś się uda,
Jeszcze przyjdzie na nas czas.
Wierność jest nudna,
A tego nie chce przyznać żadne z nas.

 

Wierność jest nudna – czy to znaczy że jeśli jest coś nowego, ktoś nowy, inne uczucie to należy to zmienić, należy odejść?  Można by zadać sobie pytanie dlaczego nie łatwo być wiernym? Dlaczego nie potrafi się zawalczyć za wierność, oprzeć się nawet „do przelewu krwi”. Czasem można się w swoim życiu zagalopować, zagubić jego sens, pogubić się w swoich decyzjach, w swoim postępowaniu. To jednak nic straconego. Zawsze można wrócić, zacząć od nowa. Zacząć próbować budować od początku – budować wierność temu, tej któremu się tę wierność ślubowało, obiecało.

 

Ciągle zaczynam odnowa, choć w czasie drogi upadam

wciąż jednak słyszę te słowa kochać to znaczy powstawać.

 

Powstać i zacząć od nowa. To nie będzie łatwe i proste. Może to stać się swoistą walką z całym światem i z samym sobą. Ale… by zadać kłam słowom piosenki: wierność  jest trudna ale… nie jest nudna, a już na pewno piękna.

Ktoś powie łatwiej jest napisać, a trudniej jest słowa wcielić w życie. Trzeba jednak próbować i na nowo zaczynać by zostać przez to świętym.

 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here