I Niedziela wielkiego postu… Mt 4,1-11

0
10

W dzisiejszej ewangelii Jezus jest wystawiany na próbę w czasie gdy pości. Przystępuje do Niego szatan i rozmawia z Nim. Warto przyjżeć się tej rozmowie: Jezus rozmawia ze złem – wchodzi w dialog. Mało tego wychodzi z tej rozmowy zwycięsko!
A  czy ty dyskutujesz ze złem?
Jeśli tak to zadam jeszcze jedno pytanie: czy po takiej rozmowie udało Ci się wyjść z niej zwycięsko?
Przyznam, że mnie nie! Ilekroć wchodzę w dyskusję ze złym tylekroć przegrywam!
Ze złym się nie dyskutuje! To trzeba przyjąć za pewnik!
Przypatrzmy się jeszcze jednej rzeczy: Czy zły duch nie wiedział, że Jezus jest Bogiem? Oczywiście, że wiedział ale mimo to przystąpił do niego z kuszeniem. Ważną rolę odgrywa tu liczba trzy. Trzy razy szatan zapytuje Jezusa. Po trzech negatywnych odpowiedziach odchodzi! Wściekły, że nic mu się nie udało. Został pokonany! Przegrał! Oby każdemu z nas udało się wygrać ze złem gdy to przyjdzie do nas czasem pod płaszczykiem dobra, piękna. Byśmy potrafili tak jak Jezus powiedzieć: zejdź mi z oczu szatanie bo nie myslisz o tym co Boże, ale o tym co ludzkie!
I jeszcze taka mała adnotacja Mateusza: Wtedy opuścił Go diabeł, a oto aniołowie przystąpili i usługiwali Mu.I do nas przystąpią anioły i pomogą nam i będą przy nas nawet wówczas, gdy sami nie będziemy mieli siły do walki ze złem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here