1 stycznia 2009 -Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki…

0
16

   Oto rodzice z dzieckiem udają się do swoich znajomych na imieniny. Dziecko usiadło na kolanach mamy a gdy się najadło z ciekawością udało się do sąsiedniego pokoju. Ciemny pokój i małe dziecko w nim. Nagle dziecko krzyczy: mamo, mamo ktoś tak jest.Przerażone dziecko wpada do pokoju gdzie siedzą rodzice wskakuje na kolana matki i tuli się w ramiona matki. Mama wstaje idzie do pokoju. Maleństwo, mówi, nie ma tu nikogo to cień padł na liść paproci i poruszył się. To wywołało starch u dziecka.
    Z nami jest podobnie jak z tym małym dzieckiem. Jak słyszeliśmy w jednej z pisenek: nie ma jak u mamy cichy kąt ciepły piec, nie ma jak u mamay kto nie wierzy jego rzecz! Z jakimikolwiek problemami zwracamy się do mamy. Dziś u progu Nowego Roku Kościół stawia nam przed oczy Maryję w Jej tytule Świętej Bożej Rodzicielki! Maryja – matka Boga i Człowieka zarazem. Nowa Ewa, która miażdzy głowę węża. To sobór w Efezie w 431 roku uchwalił i zatwierdził a nadewszysko sformuował prawdę o Bożym Rodzicielstwie Maryji.
Dziś stajemy przed tym co nowe, co nieznane, co tajemnicze i zakryte. Stajemy przed tym nie sami ale z MATKĄ, z Maryją.
    Dziś w tym pierwszym dniu Nowego Roku musimy pochylić się nad czasem, nad przemijaniem. Pośród wielu przysłów mówiących o czasie jest jedno bardzo często używane: czas to pieniądz! Czym jest dla Ciebie czas?
– dla chorych czas jest cierpieniem
-dla zrozpaczonych czas jest piekłem
-dla zakochanych czas jest miłością
-dla starszych czas jest smutkiem
     Dla wszystkich jednak czas jest nadzieją! Jest ciągłą niespodzianką Boża, jaka może nas spotkać.  Dziś rozpoczynamy kolejny rok naszego życia. Dziś jesteśmy już o rok starsi! Stajemy u progu tego roku z radością, gdyż łączy on w sobie nadzieję, że choć mamy umrzeć, to jednak idziemy na spotkanie z Bogiem. Zanim jednak spotkamy się z Ojcem na spotkanie w progach Ojca domu wyjdzie nam „litościwa Matka”. Maryja jest wszędzie z nami obecna. Ona idzie z nami w to co nieznae, zakryte, gdyż jest naszą Matką i Ona chce iść ze swymi dziećmi.
     Niech życzeniami na ten nadchodzący rok będą słowa zaczerpnięte z dzisiejszego pierwszego czytania. To słowa błogosławieństwa: Niech cię Pan błogosławi i strzeże. Niech Pan rozpromieni oblicze swe nad tobą, niech cię obdarzy swą łaską. Niech zwróci ku tobie oblicze swoje i niech cię obdarzy pokojem. Niech cię Pan błogosławi! Niech Maryja nasza Matka prowadzi nas zawsze po drogach Nowego Roku 2009 do swego Syna.  
                                                                                                                                                Amen.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here