I DZIEŃ NOWENNY

0
42

W dniu dzisiejszym rozpoczynamy przygotowanie do Świeta św. Józefa z Kupertynu. Przygotowanie to oparte jest na IX dniowych modlitwach. Nieech więc modlitwy te jak najlepiej przygotują nas do tego święta.

Dziś wspominamy pierwszy okres życia Świętego. Józef w młodym iweku cięszko chorował. Doświadczenie cierpienia jednak sprawiło że umiał przyjąc postawę służby co do ludzi chorych, którym później jako zakonnik pomagał. Czas choroby to także wielki sprawdzain wiary matki Świętego. Ona to zaniosła swoje chore dziecko do kościoła i oddała je Maryji. Na samym końcu należy dodać że choroba Józefa jest też ukazaniem wielkiej łaski Bożej. Oto dokonany cud jest ukazaniem działania Bożego. Bóg nie ma względu na osoby. Nie jest dla niego ważne czy ktoś jest bogaty czy biedny. Ważne jest że chce oddać się całkowicie Bogu – co uczyniła matka Józefa. Maryja uzdrawia Józefa i jestem przekonany iż to wydarzenie żutuje na późniejsze życie Świętego, które jest dedykowane Maryii z Grotella – Matce mądrości.

Uczmy się dziś od matki Świętego bezgranicznego zaufania Jezusowi przez wstawiennictwo Maryii. Oddając się Jej na wyłączną służbę osiągniemy niebo jak świety Józef.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here