Dzień Matki u Matki

0
47

Pod koniec maja, a dokładniej w Dzień Matki, wraz z moim współpracownikiem pojechaliśmy do miasta oddalonego o 40 km. od miejsca mojego zamieszkania, aby w jednej z najstarszych świątyń zebrać potrzebny materiał na temat cudownego obrazu Matki Bożej. Obraz Maryi jest otaczany kultem – nieprzerwanym od XVII wieku, kiedy to został przywieziony do świątyni, która przez wieki przeszła wiele, ale Cudowny Wizerunek nie uległ zniszczeniu, a wierni wciąż przychodzili – czasem płacąc za to życiem – do Maryi,  by oddać Jej siebie.

W starej i czcigodnej świątyni byłem po raz drugi w życiu. Pierwszy raz na tzw. zbiórkach w czasie studiów w WSD, a teraz po raz drugi. Przepiękna świątynia – w części odrestaurowana – zachwyca swoją surowością i pięknem. Wewnątrz w jednym z bocznych ołtarzy znajduje się zasłaniany obraz Matki Bożej ukoronowany koronami papieskimi. przed ołtarzem codziennie rano celebrowana jest Msza Święta na którą – przybywają licznie wierni.

Przygotowując się do uroczystości sanktuaryjnych i przygotowania programu katolickiego nagraliśmy potrzebne wypowiedzi kustosza i ojców posługujących w sanktuarium, oraz wykonaliśmy dokumentację – audio- video.  Tak zebrany materiał posłuży do publikacji w mediach diecezjalnych oraz świeckich.