Padwa, to główne miejsce, naszego wspólnego pielgrzymowania. Po odwiedzeniu bazyliki św. Antoniego, udaliśmy się na spacer po Padwie.
Odwiedziliśmy stare miasto, odwiedziliśmy kościół w którym spoczywają relikwie św. Leopolda Manducia – patrona spowiedników i po czasie wolnym wróciliśmy do bazyliki.
W czasie wolnym, po sjeście (która trwa od 12:00 – 15:00) poszedłem do zakrystii, by móc celebrować Eucharystię samemu, by później, gdy będzie uroczyste przekazanie relikwii móc robić fotografie i po prostu wykonać swoje zadanie.
W klasztorze w Padwie poznałem brata, który pochodzi z prowincji węgierskiej ale od 1,5 roku pracuje w Padwie. Mówi doskonale po Polsku, a jako, że zaczynał formację w moim mieście, okazało się, że mamy wspólnych znajomych franciszkańskich. Po dobrej rozmowie brat zaprowadził mnie do szkoły św. Antoniego – tj. miejsca gdzie znajdują się namalowane obrazy przedstawiające cuda św. Antoniego. Miejsce zamknięte dla ogółu odwiedzających – dostępne dla „wtajemniczonych”.
O godz. 17:00 rozpoczęła się Msza św. której przewodniczył biskup mojej diecezji, podczas której moja diecezja, jedno z jej miast otrzymały relikwie Świętego z Padwy.
Po zakończeniu uroczystości był czas na foto z akredytacją, gdyż nie wszyscy i nie zawsze mogą fotografować w bazylice Padewskiej.